Pamiętacie Alamo Urinator? Może trafić do więzienia

Pewien mężczyzna z Teksasu z pewnością będzie pamiętał o Alamo, ponieważ przyznał się do oddania moczu na zabytek historyczny. I oto dlaczego nie możemy mieć miłych rzeczy.

Wbrew powiedzeniu „kiedy musisz iść, to musisz iść”, Daniel Athens, 23 lata, z El Paso, poszedł na ugodę z prokuratorem okręgowym i przyznał się do popełnienia przestępstwa, donosi UPI. Prokuratura wydała nawet komunikat prasowy na ten temat, zatytułowany „Don’t Whizz On the Alamo”.

Czy więc whizzing na historycznym miejscu może doprowadzić kogoś do więzienia?

Co to jest kryminalne wykroczenie?

Działania Aten sugerują, że celowo zdecydował się oddać mocz na Alamo – miejsce kluczowej bitwy podczas rewolucji w Teksasie. Athens schował się pod łańcuchem odgradzającym przed pomnikiem i wysikał się tuż na lewo od drzwi wejściowych, jak donosi San Antonio Express-News.

W Teksasie, przestępstwo kryminalne występuje, gdy osoba celowo lub świadomie uszkadza lub niszczy własność, która nie należy do niego bez zgody właściciela. Podobnie jak większość innych przestępstw, przestępstwo kryminalne może być zakwalifikowane jako przestępstwo lub wykroczenie. W przypadku Athens’a, jego przestępstwo zostało zakwalifikowane jako „przestępstwo stanu”, ponieważ uszkodził on pomnik publiczny, a wartość szkody wynosiła od $1,500 do $20,000.

Zgodnie z ugodą, Athensowi może grozić do 18 miesięcy więzienia stanowego oraz konieczność zapłacenia $4,000 w restytucji. Tyle podobno będzie kosztować naprawa szkód, jakie jego mocz wyrządził na wapiennej fasadzie Alamo.

Czy moczymorda może trafić do więzienia?

Chociaż Athens nie zostanie skazany aż do kwietnia, istnieją pewne czynniki, które sędzia weźmie pod uwagę przy wymierzaniu kary. Sędzia może skazać Atenę na pełne 18 miesięcy, ale czas ten może zostać skrócony, jeśli jest to jego pierwsze przestępstwo lub jeśli naprawdę żałuje tego, co zrobił. Podczas procesu Athens prawdopodobnie będzie miał możliwość złożenia oświadczenia przed sądem, aby uzyskać łagodniejszą karę.

Co ciekawe, Athens nie jest najsłynniejszym moczymordą w Alamo. Główny wokalista Black Sabbath, Ozzy Osbourne, w pamiętny sposób najechał na pomnik w 1982 roku i otrzymał zakaz występów w jakichkolwiek obiektach należących do miasta. Dziesięć lat później Osbourne przekazał 10 tys. dolarów opiekunom Alamo jako sposób na powiedzenie „moja wina”, donosi Express-News.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *