Za fałszywe twierdzenie o włosach w jedzeniu, osadzonemu grożą 24 lata za kratkami

Więzień z Kolorado oskarżony o fałszywą skargę na znalezienie włosów w jedzeniu został oskarżony o popełnienie przestępstwa po tym, jak policja stwierdziła, że sam podłożył włosy.

Na początku tego roku, więzień więzienia Summit County Ray Wolfe powiedział personelowi więzienia, że znalazł długi, ciemny włos wmieszany w wołowinę stroganoff, którą podano mu na obiad, donosi Denver’s KCNC-TV. Funkcjonariusze więzienia rozpoczęli dochodzenie, aby odkryć źródło włosów – i znaleźli nagranie z monitoringu, które według nich pokazuje Wolfe’a umieszczającego włosy na własnej tacy.

Wolfe mógł jednak ugryźć trochę więcej niż jest w stanie przeżuć. Teraz grozi mu do 24 lat za kratkami za rzekomo fałszywe twierdzenie. O co jest oskarżony?

Manipulowanie dowodami, rzekome fałszywe doniesienia

Wolfe jest oskarżony o utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości poprzez manipulowanie dowodami rzeczowymi. Zgodnie z prawem Kolorado, manipulowanie dowodami rzeczowymi obejmuje świadome tworzenie, przedstawianie lub oferowanie fałszywych lub zmienionych dowodów rzeczowych z zamiarem wprowadzenia ich w toczącym się lub przyszłym postępowaniu urzędowym. Manipulowanie dowodami jest przestępstwem klasy 6.

Wolfe jest również oskarżony o fałszywe raportowanie. Statut Kolorado dotyczący fałszywych doniesień obejmuje nie tylko fałszywe doniesienia o przestępstwach, ale również „inne zdarzenia w ramach ich oficjalnej troski”.

Wzmocnienia dotyczące nałogowego przestępcy

Oprócz zarzutów o utrudnianie pracy, Wolfe jest oskarżony o próbę wywarcia wpływu na urzędnika państwowego i naruszenie kaucji. Jednak powodem, dla którego grozi mu tak wiele dodatkowego czasu, jest ustawa Kolorado o zwiększeniu wymiaru kary za przestępstwa nałogowe.

Zgodnie ze statutem, osoba, która kwalifikuje się jako nałogowy przestępca poprzez posiadanie wystarczającej liczby wcześniejszych skazań za przestępstwa, może zostać skazana na trzykrotność maksymalnego wyroku za każde kolejne przestępstwo, lub w niektórych przypadkach na dożywocie.

Wolfe, który utrzymuje, że jego historia o włosach w strogonowie jest prawdziwa, ma stanąć przed sądem w sprawie zarzutów jeszcze w tym miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *