9. urodziny YouTube: 9 dziwnych sposobów, w jaki doprowadziło to do upadku prawa

YouTube kończy dziś 9 lat. Aby uczcić tę radosną okazję, warto podzielić się najbardziej niedorzecznymi filmami z YouTube, które doprowadziły do pozwów sądowych.

Od matki, która wykorzystała YouTube do przeprowadzenia domowego obrzezania, do mężczyzny z fałszywym filmem o granatniku – YouTube to prezent prawny, który nie przestaje dawać.

Oto dziewięć szalonych sposobów, w jakie filmy z YouTube doprowadziły do pozwów sądowych:

„Chick Bank Robber”. Samozwańcza „laska napadająca na bank” Hannah Sabata z powodzeniem obrabowała bank i pochwaliła się tym na YouTube. Kto był zaskoczony, gdy nastolatka została przyłapana wkrótce potem? (Odpowiedź: nikt).
„The Fabulous Bus Ride”. Pewien mężczyzna, nie dając się przechytrzyć „Chick Bank Robber”, ukradł autobus swojego byłego pracodawcy, zabrał go na przejażdżkę i opublikował nagranie na YouTube zatytułowane „The Fabulous Bus Ride”, aby wszyscy mogli się nim cieszyć – łącznie z policjantami.
Sekretny składnik. Mówiąc o byłych pracownikach, nie zapominajmy o dwóch pracownikach Domino’s Pizza, którzy zostali oskarżeni o popełnienie przestępstwa po opublikowaniu na YouTube filmu, na którym widać, jak jeden z nich wkłada sobie ser do nosa i macha plasterkami salami w pobliżu swojego zadu podczas robienia kanapki. Pieczeń z zadka, ktoś?
Skandal z molestowaniem seksualnym. Po tym, jak filmik na YouTube kalifornijskiej kobiety, w którym zarzuca ona nauczycielowi wykorzystywanie seksualne w dzieciństwie, rozszedł się po sieci, była nauczycielka zrezygnowała z pracy jako wicedyrektor szkoły średniej i obecnie stoi przed zarzutami karnymi.
„Spowiednik YouTube DUI”. Matthew Cordle, nazywany „spowiednikiem z YouTube DUI”, został skazany na sześć lat więzienia po tym, jak przyjął pełną odpowiedzialność za śmiertelną kolizję pod wpływem alkoholu w filmie, który uzyskał miliony odsłon w serwisie do dzielenia się filmami.
Propozycja Kimye – wpadka. Kim Kardashian i Kanye West wytoczyli proces współzałożycielowi YouTube, Chadowi Hurleyowi, za rzekome umieszczenie w sieci filmu z ich oświadczyn w MixBit, jego nowej aplikacji wideo, w ramach akcji promocyjnej. Ponieważ dotyczyło to MixBit, przynajmniej ta prawna wpadka nie da Hurleyowi urodzinowego bluesa YouTube’a.
Kłamstwa Soulja Boy’a. Celebryci nie są odporni na kłopoty prawne związane z wpadkami na YouTube. Soulja Boy został pozwany za zniesławienie po tym, jak skłamał na temat wypadku samochodowego w filmie na YouTube.
„Datbull 4 Life”. Aspirujący celebryci również wpadają w kłopoty prawne na YouTube. Jay Harris, aspirujący sportowiec z college’u. Michigan State University odebrał świeżo upieczonemu futboliście stypendium z powodu jego rapowego filmiku na YouTube zatytułowanego „Datbull 4 Life”, który zawierał trawkę i przekleństwa.
Biedna „Fountain Lady”. Na drugim końcu spektrum są ludzie, którzy desperacko próbują uniknąć sławy (lub niesławy…). Pracownicy centrum handlowego opublikowali na YouTube filmik kobiety, która wpadła do krytej fontanny podczas pisania SMS-ów i chodzenia. Zawstydzona „Fountain Lady” następnie zagroził pozwać centrum handlowe po wideo poszedł wirus, gromadząc prawie 2 miliony wyświetleń.

Wszystkiego najlepszego, YouTube! Za wiele kolejnych lat osobliwych pod względem prawnym filmowych perełek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *