Kalifornia zakazuje pytań o wynagrodzenie i historię kryminalną w podaniach o pracę

Złoty stan od dawna jest jednym z najbardziej przyjaznych pracowników, jeśli chodzi o wszystko, od płacy minimalnej do płatnego czasu wolnego. Kalifornia nadal rozwija ochronę pracowników w 2018 roku, zabraniając pracodawcom włączania pytań dotyczących historii wynagrodzeń lub wyroków karnych na aplikacjach, a nawet pytać podczas rozmów kwalifikacyjnych.

A to tylko dwie główne zmiany, których kalifornijscy pracodawcy muszą być świadomi w nadchodzącym roku. Oto, co musisz wiedzieć dla swojej małej firmy.

Pytania o wynagrodzenie

Wraz z wykształceniem i doświadczeniem zawodowym, historia wynagrodzeń może być jednym z najczęstszych pytań aplikacji, a to może być zdradliwe. Pracodawcy są znani z tego, że pomijają kandydatów z wysokimi oczekiwaniami lub wykorzystują przeszłość kandydata z niskim wynagrodzeniem jako wymówkę do ograniczenia przyszłego wynagrodzenia. Cóż, już nie. Obecnie nie wolno pytać kandydatów, bezpośrednio lub pośrednio, o wcześniejsze wynagrodzenie lub świadczenia, a „ nie może opierać się na informacjach o historii wynagrodzeń osoby ubiegającej się o pracę jako czynniku decydującego o tym, czy zaoferować zatrudnienie osobie ubiegającej się o pracę lub jakie wynagrodzenie zaoferować osobie ubiegającej się o pracę”.

Zakaz używania skrzynki

Aplikacje prawie zawsze zawierały również pytanie o kryminalną przeszłość kandydata. Jednak dzięki kalifornijskiemu prawu „Ban the Box” pracodawcy nie mogą już pytać o historię skazań kandydatów w podaniach o pracę. Nie mogą też pytać o tę historię przed złożeniem warunkowej oferty pracy. I chociaż pracodawcy mogą szukać takich informacji po złożeniu warunkowej oferty pracy, ci, którzy zamierzają odmówić kandydatowi zatrudnienia „wyłącznie lub częściowo z powodu historii skazań kandydata” są zobowiązani do „dokonania zindywidualizowanej oceny, czy historia skazań kandydata ma bezpośredni i niekorzystny związek z konkretnymi obowiązkami na danym stanowisku pracy”.

Równe zarobki

A jeśli jeszcze tego nie zrobili, kalifornijscy pracodawcy będą chcieli przejrzeć swoje aktualne tabele płac. State’s Fair Pay Act został agresywnie egzekwowane w ciągu ostatniego roku, więc będziesz chciał się upewnić, że pracownicy płci męskiej, żeńskiej, białej, rasowej i etnicznej mniejszości otrzymują podobne wynagrodzenie za „zasadniczo podobną pracę”. Ciężar uzasadnienia wszelkich różnic spoczywa na pracodawcy.

Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu się do nowych przepisów prawa pracy w 2018 roku, skontaktuj się z doświadczonym prawnikiem specjalizującym się w prawie pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *