Wells Fargo stworzyło fałszywe konta dla prawie 10.000 małych firm

W związku z ostatnim skandalem w Wells Fargo pojawia się coraz więcej informacji wskazujących na to, że prawie 10.000 małych firm padło ofiarą nielegalnych i korupcyjnych praktyk up-sellingu stosowanych przez bankowego giganta. Pomimo tego, że prezes John Stumpf twierdził, że nie wie, czy małe firmy zostały poszkodowane, kiedy zeznawał przed Komisją Usług Finansowych Izby, senator David Vitter odkrył, że tysiące małych firm zostało dotkniętych nieuczciwymi praktykami.

To może nie być dużo ulgi, ani nie będzie większość wierzy Wells Fargo, ale bank twierdzi, że klienci małych firm, które zostały dotknięte zostały uwzględnione w pierwotnej liczby kont detalicznych konsumentów, które zostały dotknięte. Jednakże, Consumer Financial Protection Board bezpośrednio zaprzeczył Wells Fargo oświadczenie w tej sprawie, stwierdzając, że 2 miliony kont już zidentyfikowane nie zawierały małych kont biznesowych.

2 miliony kont i liczenie

Podczas gdy gigant bankowy twierdzi, że już zwrócił 115.000 regularnych klientów, którzy zostali poszkodowani przez nielegalne, oszukańcze działania banku, liczba fałszywych kont stworzonych liczy się w milionach. Rzekomo klienci dotknięci tymi działaniami nie muszą nic robić, aby otrzymać zwrot opłat, które zostały im skradzione, jednak CFPB przyjmuje skargi i zaleca klientom Wells Fargo sprawdzenie swoich kont, aby potwierdzić, że nie było żadnych nieautoryzowanych kont utworzonych bez ich wiedzy.

Jak podaje Reuters, pomimo tego, że Wells Fargo zwróciło już ponad 100,000 klientów, twierdzi, że problemy dotknęły tylko stosunkowo niewielu klientów i pracowników.

Co powinien zrobić właściciel małego biznesu?

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, która korzysta z usług Wells Fargo, być może rozważasz już przeniesienie swoich kont do innego banku. W takim przypadku należy rozważyć nie tylko swoje rachunki operacyjne, ale również wszelkie zadłużenie biznesowe, jakie można mieć w banku. Jeśli masz pożyczkę dla małej firmy lub sprzedawców, którzy otrzymują automatyczne płatności, lub korzystasz z linii kredytowej, aby sprostać płacom, podczas gdy należności będą działać magicznie, upewnij się, że wszystko jest rozliczane, aby przejście do nowego banku nie zakłóciło działalności biznesowej.

Dla właścicieli małych firm, którzy nie rozważają opuszczenia Wells Fargo, dobrym pomysłem może być skorzystanie z pomocy księgowego lub wynajęcie biegłego rewidenta w celu sprawdzenia kont Wells Fargo pod kątem oszustw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *