Obawy związane z ubezpieczeniem małych firm po huraganie na Florydzie

Skutki huraganu Matthew na Florydzie nie były tak poważne, jak się spodziewano, ale nie oznacza to, że wszyscy wyszli z tego bez szwanku, a w miarę powrotu huraganu nad Atlantyk może być ich jeszcze więcej. A małe firmy mogą odczuć podwójny wpływ huraganu – początkowe szkody materialne połączone z późniejszym spowolnieniem działalności.

Jeśli jesteś małą firmą z Florydy, oto kilka wskazówek jak radzić sobie z roszczeniami związanymi z ubezpieczeniem mienia i utratą biznesu po huraganie Matthew.

Ubezpieczenie majątkowe

The Jacksonville Business Journal ma kilka wskazówek na temat obsługi roszczeń ubezpieczeniowych po burzy. Pierwszą z nich jest znalezienie polis ubezpieczeniowych i wiedza, jaki rodzaj szkód one obejmują. Możesz mieć ogólną polisę ubezpieczeniową, która pokryje szkody w Twoim biurze lub sklepie. Ale uwaga, większość ogólnych polis nie obejmuje szkód spowodowanych przez powódź, więc może być potrzebne oddzielne ubezpieczenie od powodzi.

Następnie, upewnij się, że udokumentowałeś szkodę tak obszernie, jak to tylko możliwe. Zdjęcia, a nawet filmy wideo uszkodzonego mienia i inwentarza mogą być potrzebne jako dowód w roszczeniu ubezpieczeniowym i może być konieczne zebranie tych informacji przed dokonaniem napraw. Należy również podjąć wszelkie możliwe kroki w celu zapobieżenia dalszym szkodom – zakryć odsłonięte miejsca, dokonać drobnych napraw i notować wszelkie wydatki poniesione w celu zabezpieczenia mienia, ponieważ być może później będzie można uzyskać ich zwrot.

Na koniec, skontaktuj się z ubezpieczycielem tak szybko, jak to możliwe. Przy tak dużej burzy mogą pojawić się setki lub tysiące roszczeń, a nie można tracić dodatkowego czasu na bezczynność.

Utrata ubezpieczenia biznesowego

Nawet jeśli Twoja firma przetrwała burzę bez szwanku, prawdopodobnie nastąpi spadek sprzedaży lub usług w czasie, gdy klienci będą odbudowywać i przegrupowywać się. Większość polis ubezpieczeniowych nie obejmuje utraty przychodów w trakcie lub po wystąpieniu sytuacji kryzysowej, dlatego może być potrzebne oddzielne ubezpieczenie od przerw w działalności. Jak zauważa Orlando Business Journal, ubezpieczenie na wypadek przerwy w działalności gospodarczej może pokryć „utracone zyski, płace i inne wydatki operacyjne” potrzebne w czasie, gdy firma musi zacząć działać po katastrofie.

Pierwszym zmartwieniem po burzy takiej jak Matthew jest bezpieczeństwo osobiste, ale należy również zadbać o dobro swojej małej firmy. Jeśli potrzebujesz pomocy w złożeniu wniosku o ubezpieczenie komercyjne, lub Twoje roszczenie zostało odrzucone, możesz skontaktować się z doświadczonym adwokatem ubezpieczeniowym w Twojej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *