3 główne klucze do kontraktów rządowych

Prowadzenie interesów z rządem może mieć swoje zalety. Dłuższe kontrakty z klientem, który płaci na czas, są spełnieniem marzeń większości małych firm.

Ale jest tylko tyle lokalnych, stanowych i federalnych podmiotów rządowych, z którymi można zawrzeć umowę, a konkurencja może być ostra. Jak więc zakwalifikować się do kontraktów rządowych, a następnie wyróżnić swoją małą firmę? Oto trzy klucze:

1. Dlaczego małe firmy powinny kochać kontrakty rządowe

Jak zauważyliśmy powyżej, większość podmiotów rządowych płaci swoje rachunki na czas. Podpisywanie umów z rządem oznacza również większą stabilność, przewidywalność i szansę na powtarzalność biznesu. Musisz tylko wiedzieć, że istnieją możliwości, gdzie ich szukać i jak się zakwalifikować. Rząd federalny utworzył bazę danych z możliwością wyszukiwania dostępnych możliwości kontraktowych na FedBizOpps.gov, a certyfikowane „małe, upośledzone przedsiębiorstwa” zazwyczaj mają pierwszeństwo.

2. Federalna karta wyników dla małych przedsiębiorstw pokazuje najwyższe oceny od lat

Rząd federalny zwiększył swoje wysiłki w celu zawarcia kontraktów z większą liczbą małych przedsiębiorstw, osiągając swój cel 23 procent w 2014 roku. Jeśli więc twoja firma kwalifikuje się jako jedna z nich, może to oznaczać, że będziesz miał szansę na zdobycie kontraktów rządowych. Wiadomości nie były dobre dla wszystkich sektorów kontraktów rządowych, jednak — podczas gdy rząd federalny jako całość dał sobie ocenę A dla kontraktów z małymi firmami, Departament Energii dostał F (trzeci rok z rzędu).

3. Kontraktowanie z agencjami rządowymi: 3 prawne sposoby, w jaki umowa może się posypać

Kontrakty rządowe są świetne, ale nic nie jest idealne. Polityczne spory mogą opóźnić realizację projektów, braki budżetowe mogą opóźnić płatności, a roszczenia o dyskryminację mogą być poważniejsze. Ostatnia przerwa w pracach rządowych zmusiła wiele małych firm do szukania innej pracy, a rząd federalny często egzekwuje bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące molestowania i dyskryminacji niż władze stanowe czy lokalne.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących zabezpieczenia kontraktów rządowych lub masz problemy prawne z istniejącym kontraktem, możesz skontaktować się z doświadczonym prawnikiem handlowym już dziś.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *