Sędzia zakazuje człowiekowi korzystania z Internetu po strasznym psikusie z Craigslist

Sędzia zakazał mężczyźnie z Wisconsin korzystania z Internetu po tym, jak użył podobizny swojej sąsiadki w dowcipie z ogłoszeniami na Craigslist.

Jason Willis, 31, z Waterford, przyznał się do winy za zamieszczanie ogłoszeń, które nakłaniały ludzi do uprawiania seksu z jego sąsiadką, kobietą, którą Milwaukee’s WTMJ-TV nazywa „Dawn”, aby chronić jej prawdziwą tożsamość.

Niestety dla Willisa, jego Craigslist prank poszedł bardzo źle, biorąc zakręt na creepy i przestępcze.

Nieudany żart z Craigslist

Według „Dawn”, jedno z ogłoszeń Willisa doprowadziło do pojawienia się w jej domu mężczyzny ubranego tylko w prochowiec. Znał jej pełne imię i nazwisko oraz adres, powiedziała WTMJ.

Figiel Willisa polegający na zamieszczeniu fałszywego ogłoszenia Craigslist oferującego seks bez wiedzy Dawn był przestępstwem, ponieważ wymagał bezprawnego przywłaszczenia jej podobizny. Jest to przestępstwo, nawet jeśli jest to zrobione dla żartu.

Osoby popełniające przestępstwa po raz pierwszy lub o niskim stopniu ryzyka, które są skłonne zaakceptować układ z prokuraturą i przyznać się do winy, często są w stanie uzyskać zwolnienie warunkowe, akceptując ugodę.

W tym przypadku Willis zgodził się na ugodę, która pozwoliła mu na 30 miesięcy w zawieszeniu, ale sędzia sądu okręgowego hrabstwa Racine, Allan Torhorst, zawarł osobliwy warunek zawieszenia: Trzymać się z dala od Internetu.

Willis ma teraz 30 dni na anulowanie swoich usług internetowych.

Zakaz korzystania z Internetu jest jak nadzór nad kierowcą: Sędzia

Statuty określają, kiedy zwolnienie warunkowe jest możliwe, ale to do sędziego skazującego należy ustalenie, czy przyznać zwolnienie warunkowe i jakie sznurki dołączyć – w tym przypadku, strasznie zabawny zakaz korzystania z Internetu.

Sędzia Torhorst powiedział WTMJ, że zakaz korzystania z Internetu jest analogiczny do warunków zwolnienia warunkowego za jazdę pod wpływem alkoholu: „Jeśli chcesz prowadzić po pijanemu, nie wolno ci prowadzić”. Po tym wszystkim, Willis był cruising lekkomyślnie na Information Superhighway (stara szkoła żart Internet!).

W rzeczywistości, może nie być tak łatwo kontrolować e-abstynencję Willisa. Ale jeśli Willis zostanie przyłapany na korzystaniu z Internetu, naruszy warunki zawieszenia i może zostać skazany na 18 miesięcy więzienia, a następnie na 18 miesięcy przedłużonego nadzoru.

Teraz może być dobry czas dla Willisa na cyfrowy detoks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *