Tańce w klubie Hustler są zbyt seksowne, by mogły być zwolnione z podatku: Sędzia z N.Y.

Czy tańce na kolanach w klubie Hustler są formą sztuki, którą można odliczyć od podatku? Sędzia z Nowego Jorku z pewnością tak nie uważa i nakazał klubowi zapłacić zaległe podatki za ponad dwa lata.

Sędzia Donna Gardiner z Nowojorskiego Wydziału Apelacji Podatkowych orzekła, że nawet jeśli egzotyczny taniec sam w sobie jest artystyczny, to jest on „pomocniczy” w stosunku do prawdziwego biznesu klubu Hustler – sprzedaży „fantazji seksualnych”, donosi New York Daily News. Niestety dla właścicieli klubu, takie tańce fantazji są „niewystarczająco 'kulturalne i artystyczne'”, aby mogły być zwolnione z podatku, wyjaśnił Gardiner.

Ile więc klub Hustler jest winien Wujkowi Samowi?

Zaległe podatki należne za 'Beaver Bucks’

Przed decyzją sędziego Gardinera, Hustler Club nie pobierał podatku od sprzedaży „Beaver Bucks” – nazwy własnej waluty. Klub twierdził, że artystyczne renderingi tancerek wykonywanych na rurze zwalniały klub z podatku zgodnie z nowojorskim prawem podatkowym, jak podaje UPI.

Ogólnie rzecz biorąc, firmy, które sprzedają towary lub usługi podlegają podatkowi od sprzedaży. Zgodnie z prawem nowojorskim, zwolnienia z podatku są dostępne dla każdej sprzedaży lub opłaty za rozrywkę dla każdej firmy, która działa wyłącznie w celach religijnych, charytatywnych, bezpieczeństwa publicznego lub edukacyjnych. Zwolnienia te wyraźnie nie pasują do Hustler Club.

Ale Nowy Jork nakłada również podatek od sprzedaży na instytucje, które pobierają opłatę za wstęp w wysokości 10 centów lub więcej – chyba że opłata za wstęp dotyczy oglądania „dramatycznych lub muzycznych przedstawień artystycznych”.

Pytanie, które padło na kolana sędziego Gardinera: Czy egzotyczne tańce na kolanach pasują do tego opisu?

Stanowisko sędziego w sprawie tańców na kolanach

Problem dla klubu Hustler: Nawet jeśli tańce na kolanach wyraźnie zawierały choreografię, klub pobierał opłaty za wstęp za fantazję seksualną, a nie za aspekt artystyczny, zgodnie z opinią sędziego.

W opinii sędziego, klub ze striptizem próbował grać szybko i luźno ze swoją charakterystyką tańców na kolanach, aby ubiegać się o zwolnienie z podatku za „dramatyczne, choreograficzne występy na żywo”. Tak więc podatek od sprzedaży powinien być pobierany od wstępu do „szampańskich pokoi” i za tańce na kolanach.

Mówiąc słowami Mariah Carey, poprzednie zwolnienia podatkowe, na które powoływał się klub Hustler, były „tylko słodką, słodką fantazją, kochanie”. Klubowi nakazano zapłacić 2,1 miliona dolarów podatku od sprzedaży wartych 23,8 miliona dolarów Beaver Bucks, które zostały sprzedane między czerwcem 2006 a listopadem 2008 roku, donosi UPI.

Być może następnym razem, gdy bywalcy klubu Hustler będą chcieli obejrzeć zwolniony z podatku występ artystyczny, mogą zamiast tego wybrać się do New York City Ballet. Tak tylko mówię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *