Break and Bake: Nastoletni włamywacze włamują się, by upiec Pot Brownies

Para nastolatków z Pensylwanii została aresztowana za rzekome włamanie do domu na przedmieściach Filadelfii w celu upieczenia ciasteczek z trawką.

Policja w Perkiomen Township twierdzi, że dwóch 17-letnich chłopców zostało znalezionych z akcesoriami do produkcji narkotyków i ponad dwoma funtami marihuany. Obaj są obecnie oskarżeni w sądzie dla nieletnich hrabstwa Montgomery, donosi The Huffington Post.

Jak nastolatkowie mogli być oskarżeni o włamanie, skoro niczego nie zabrali?

Włamanie: Nie jest wymagana kradzież

Przestępstwo włamania jest najczęściej kojarzone z bezprawnym wejściem do domu lub firmy w celu dokonania kradzieży, czyli zaboru mienia innej osoby. Słowo „włamywacz” prawdopodobnie przywodzi na myśl zamaskowanych bandytów skradających się przez okna (lub facetów w pasiastych koszulach kradnących hamburgery).

Jednakże, włamanie obejmuje bezprawne wejście do prawie każdego rodzaju budynku w celu popełnienia dowolnej liczby przestępstw po wejściu do środka (zazwyczaj kradzieży lub przestępstw kryminalnych). Przestępstwo nie musi być nawet zakończone sukcesem; sam zamiar popełnienia przestępstwa może wystarczyć do oskarżenia o włamanie.

Czy upieczenie brownie wystarczyłoby za włamanie?

Brownie Bust

Nawet jeśli marihuana jest zdekryminalizowana lub ma niski priorytet w coraz większej liczbie stanów, produkcja, posiadanie lub sprzedaż brownie nadal może być poważnym przestępstwem z poważnymi sankcjami karnymi.

Nastolatek z Teksasu, który został oskarżony o płodne wypiekanie ciasteczek z trawką, trafił na pierwsze strony gazet w tym roku, ponieważ potencjalnie grozi mu do 99 lat więzienia za jego działalność (chociaż w przypadku uznania go winnym, najprawdopodobniej zostanie skazany na znacznie mniejszą karę). Powołując się na ich potencjalną atrakcyjność dla dzieci, projekt ustawy wprowadzony przez amerykańską senator Dianne Feinstein w 2010 r. miał na celu podwojenie potencjalnych sankcji karnych za sprzedaż ciasteczek z marihuaną nieletnim.

Krótko mówiąc, ciasteczka z marihuaną są nadal robione z marihuany, a w Pensylwanii posiadanie i przetwarzanie marihuany jest nadal przestępstwem. Dodaj do tego szczyptę bezprawnego wtargnięcia, a z powodzeniem upiekłeś włamanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *