Czy powinieneś się rozwieść? 3 rzeczy, które pomogą ci zdecydować, co zrobić

Rozważanie rozwodu jest trudne. Naprawdę trudne. A decyzja o tym, czy się rozwieść, czy nie, może być najtrudniejsza ze wszystkich.

Często, gdy zbliżamy się do wielkich decyzji, zwłaszcza tych zmieniających życie, zaczynamy od zadawania sobie pytań. Możemy medytować i przechodzić nad tym w naszym umyśle przez dni, tygodnie, miesiące i tak, nawet lata. Ten walka jest całkowicie i zupełnie mylący, nie wspominając wyczerpujący.

Ty możesz znać coś jest zły w twój związku ale ty no znasz co robić, lub jak naprawiać je. Być może czujesz się głęboko rozdarty i martwisz się o to, jak rozwód wpłynie na twoją rodzinę i dzieci. Martwisz się, że jakiekolwiek kroki podejmiesz będą nieodwracalne i że życie, które zakończysz będzie o wiele gorsze niż to, które znasz.

Jeśli masz wrażenie, że kręcisz się bez końca, zadając sobie pytanie: „Powinienem czy nie powinienem?”, są 3 rzeczy, które możesz zrobić, a które pomogą Ci zatrzymać to kręcenie się, zyskać jasność i rozpęd w kierunku rozwiązania:

1. Znajdź partnera

Kiedy jesteś w tym miejscu, w którym się kręcisz, musisz porozmawiać z kimś, komu możesz zaufać. Zalecamy, aby w miarę możliwości był to profesjonalista. To, z kim się podzielisz, jest ważne.

Jakiego rodzaju profesjonalistę?
– Doradca zawodowy w szkole twoich dzieci
– Konsultacja z prawnikiem
– Terapeuta, który pomoże Ci skupić się na aspektach emocjonalnych
– Doradca lub coach, taki jak my, który przeprowadzi Cię przez cały proces.

Co jeśli nie masz dostępu do profesjonalisty? Zadaj sobie pytanie:
– Kogo naprawdę szanuję?
– Kto zachowa moją historię w tajemnicy?
– Kto da mi szczerą, konstruktywną informację zwrotną?
– Kto zawiesi swoje własne interesy w moim życiu?

2. Wyedukuj się

Nieznane jest najbardziej przerażające. Dlatego ważne jest, aby zacząć zbierać informacje. Uzbrojony w informacje, nie tylko dokonać bardziej świadomych wyborów, ale będziesz czuć się bardziej w kontroli sytuacji.

– Dowiedz się, jakie przepisy rozwodowe obowiązują w Twoim stanie
– Zapytaj znajomych, czy mają adwokatów, których mogliby polecić
– Poszukaj grup wsparcia w swojej okolicy
– Poszukaj bezpłatnych informacji: Idź na warsztaty i uczestniczyć w webinariach, zapisz się na darmowe eBooki i biuletyny i dowiedz się wszystkiego, co możesz.

3. Codziennie zrób krok

Często zwlekamy lub unikamy rzeczy, których naprawdę nie chcemy robić lub które są dla nas bolesne. To jednak powoduje, że tygodnie i miesiące mijają bez żadnego postępu. Zamiast tego, zrób jedną rzecz każdego dnia. Nawet jeśli jest to bardzo mały krok, zrób go:

– Otwórz nowe, własne konto bankowe
– Załóż dziennik
– Zrób plany z przyjacielem
– Zaplanuj spotkanie z prawnikiem lub księgowym
– Zacznij szukać w Internecie nowego domu lub mieszkania
– Skontaktuj się z kimś, kto przeszedł przez rozwód

Kluczem jest, aby wyjść z głowy i zrobić ruch, nie ważne jak mały. Jeden krok będzie prowadził do drugiego i zaczniesz widzieć i czuć rzeczy inaczej. Zrozum, że zrobienie kroku nie oznacza koniecznie rozwodu. Oznacza to, że dowiadujesz się o swoich prawach i możliwościach wyboru, a stamtąd podejmiesz właściwą decyzję.

Ponownie, 3 rzeczy, które możesz zrobić to: 1) znaleźć partnera, 2) edukować się i 3) robić krok każdego dnia.

Od 2012 roku, inteligentne kobiety na całym świecie wybrały SAS dla Kobiet, aby pomóc im przejść przez emocjonalne, finansowe i często skomplikowane doświadczenia związane z rozwodem i ponownym odkryciem. Dołącz do naszej inteligentnej, ale dyskretnej społeczności i skorzystaj z 6 BEZPŁATNYCH miesięcy coachingu e-mailowego, planów działania, list kontrolnych, niezbędnych informacji i strategii wsparcia. Żadnych śmieci, tylko mądre wsparcie dla Ciebie, Twojej rodziny i Twojej przyszłej siebie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *