18 Śluby w Białym Domu: Od 1800 roku do dziś

Pytacie, jakie jest najbardziej ekskluzywne miejsce na ślub w USA? Twierdzimy, że jest to Biały Dom. Od momentu otwarcia w 1800 roku, rezydencja prezydenta gościła zaledwie 18 ślubów, co czyni tych, którzy mieli szczęście powiedzieć „tak” na 1600 Pennsylvania Avenue częścią bardzo wyjątkowej grupy.

„To interesująca grupa ludzi, którzy pobrali się w Białym Domu i obejmuje ona wiele różnych małżeństw” – mówi Brides historyk Lina Mann z White House Historial Association. „Masz ślub prezydenta w Białym Domu. Następnie masz również córki prezydentów biorące ślub, i oczywiście, personel Białego Domu nawet bierze ślub w Białym Domu.”

Pierwsze udokumentowane zaślubiny w rezydencji odbyły się pomiędzy Lucy Payne Washington (siostrą Pierwszej Damy Dolley Madison) i Thomasem Toddem w 1812 roku. Najnowszy miał miejsce w 2013 roku, kiedy to główny oficjalny fotograf Białego Domu prezydenta Obamy, Pete Souza, związał się z Pattie Lease w Ogrodzie Różanym.

W przeciwieństwie do królewskich ślubów, śluby w Białym Domu nie są obwarowane wieloma zasadami. Mann wyjaśnia, że zarówno ceremonia, jak i przyjęcie mogą odbyć się w dowolnym miejscu, które para (i Pierwsza Rodzina!) preferuje, choć Błękitny Pokój i Wschodni Pokój są najbardziej popularnymi miejscami. „Niektóre z mniejszych ślubów, a zwłaszcza te z XIX wieku, odbywają się w Blue Room. A potem niektóre z bardziej ekstrawaganckich <ślubów> zazwyczaj odbywają się we Wschodnim Pokoju.”

Ale kiedy nadszedł czas, aby Tricia Nixon (córka prezydenta Richarda Nixona) poślubiła Edwarda Fincha Coxa w 1971 roku, para wybrała Ogród Różany i jednocześnie rozpoczęła nowy trend dla nowoczesnych zaślubin w Białym Domu.

„Moim osobistym ulubionym ślubem w Białym Domu jest ślub Alice Roosevelt z 1906 roku. Jej ślub z kongresmenem Nicholasem Longworthem był naprawdę wielkim wydarzeniem. Było to we wszystkich gazetach w całym kraju, na całym świecie” – zdradza Mann. Do tego stopnia, że Roosevelt (córka prezydenta Theodore’a Roosevelta) i jej nowy mąż opuścili przyjęcie przez okno, aby uniknąć ogromnego tłumu na zewnątrz i rozpocząć miesiąc miodowy.

Od intymnych po wielkie, dowiedz się o każdym ślubie, który odbył się w Białym Domu poniżej – i być może znajdziesz inspirację na swój własny wielki dzień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *