18 Oszałamiające sukienki koktajlowe dla gości weselnych

Nasi redaktorzy niezależnie badają, testują i polecają najlepsze produkty; więcej o naszym procesie recenzowania można dowiedzieć się tutaj. Możemy otrzymywać prowizje od zakupów dokonanych za pośrednictwem wybranych przez nas linków.

Jeśli miałeś save-the-date ślubu (lub kilka) umieszczony w widocznym miejscu na lodówce, są duże szanse, że zaślubiny zostały przełożone lub przesunięte w czasie. Jako gość weselny, może to być dobra rzecz: oznacza to, że masz o wiele więcej czasu na poszukiwanie idealnego stroju.

Co to jest strój koktajlowy?

Strój koktajlowy jest zazwyczaj noszony na półformalne i formalne wesela. Zazwyczaj, jeśli ślubny dress code wymaga stroju koktajlowego, kobiety zakładają sukienkę imprezową do kolan, a mężczyźni garnitur i krawat.

Jeśli strój koktajlowy był wymagany dress code dla nadchodzącego ślubu, to może zostawić dużo miejsca na interpretację jako gość weselny. Więc, będziesz chciał rozważyć kilka rzeczy. Po pierwsze, jaki jest sezon ślubu? Jeśli jest to wiosna lub lato, jasne kolory, zabawne nadruki i pastelowe odcienie są idylliczne, podczas gdy głębokie odcienie klejnotów i metaliczne tkaniny są wspaniałe jesienią i zimą.

Następnie, jakiego rodzaju jest to miejsce? W przypadku ślubu na świeżym powietrzu, można łatwo uciec od lżejszych i bardziej puszystych tkanin, takich jak bawełna, koronka, dżersej czy szyfon. Jeśli ślub odbywa się w sali bankietowej lub zabytkowym budynku, eleganckie tkaniny, takie jak satyna, aksamit i tafta są doskonale dopracowane. Koraliki i cekiny mogą być również przydatne w stylizacjach koktajlowych, ale w krótszej długości.

Kolejną kwestią jest pora dnia. Jeśli ceremonia jest rano lub wczesnym popołudniem, sukienka, która skłania się bardziej swobodny jest całkowicie odpowiedni, podczas gdy późnym popołudniem i wieczorem wesela wezwanie do bardziej formalnych eleganckich stylów.

Czytaj dalej, aby uzyskać najlepsze sukienki koktajlowe dla gości weselnych, dla każdego stylu, sezonu i budżetu.

Czego szukać w stroju koktajlowym

Strój koktajlowy to przede wszystkim sylwetka gotowa na imprezę, zabawne detale i krótsze krawędzie. Aby pomóc Ci w doborze idealnego stroju koktajlowego na nadchodzące wesele, zawsze warto wziąć pod uwagę porę roku i miejsce wesela. Na letnie wesela, uwielbiamy delikatne koronkowe sukienki w pastelowych i jasnych odcieniach, podczas gdy odcienie klejnotów i cekinowe tkaniny są szczególnie odpowiednie na jesienne i zimowe zaślubiny. Wreszcie, podczas gdy sukienki koktajlowe mają zazwyczaj długość midi lub wyższą, nadal możesz nosić maxi, ale w tym przypadku najlepiej zdecydować się na bardziej swobodny materiał.

FAQ

Strój koktajlowy to delikatna równowaga pomiędzy formalnością i swobodą, elegancją i wygodą. Dla pań oznacza to zazwyczaj sukienkę i obcasy.

Długość do kolan jest idealna, choć może być różna. Ogólną zasadą jest unikanie wszystkiego, co jest zbyt krótkie, obcisłe lub nisko wycięte.

Black-tie dress code wydaje się być bardziej formalny niż koktajl i strój zazwyczaj składa się z sukni o długości podłogi.

Dlaczego warto ufać pannom młodym

Laura Lajiness jest autorką tekstów o modzie, akcesoriach i biżuterii. Jej prace można zobaczyć w różnych punktach, w tym ELLE, InStyle, Glamour, Refinery 29, The Zoe Report, Popsugar, Well+Good i Barneys New York, wśród innych tytułów i marek. Była starszym redaktorem mody w The Zoe Report i Popsugar, a dodatkowo pracowała jako copywriter i publicysta modowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *