Jak odróżnić swoją bratnią duszę od bliźniaczego płomienia?

Czy wierzysz, że niektórzy ludzie są przeznaczeni do bycia w twoim życiu? Jeśli kiedykolwiek spotkałeś nieznajomego i poczułeś niemal magnetyczny pociąg do niego, to może być ku temu powód. Teoria bratnich dusz i bliźniaczych płomieni sugeruje, że ta osoba dzieli z Tobą starożytne połączenie. Są one częścią samej tkanki Twojej duszy. Jaka jest więc różnica między tymi osobami i skąd będziesz wiedzieć, kiedy spotkasz każdą z nich?

Ekspertki Amrita Kaur i Aycee Brown wyjaśniają podobieństwa i różnice między bliźniaczymi płomieniami a bratnimi duszami.

Poznaj eksperta

Amrita Kaur jest nauczycielką jogi Kundalini i właścicielką Serpentine.
Aycee Brown jest medium i duchową przewodniczką, która specjalizuje się w doradztwie intuicyjnym. Regularnie oferuje wgląd i rozszerza swoje pomysły w swoich podcastach Is My Aura on Straight? i Each Other.
Co to jest Bliźniaczy Płomień?

„Bliźniacze płomienie są jin i jang duszy”, mówi Kaur. „Podobnie jak wszystko we wszechświecie, dusza ma polaryzację – męską i żeńską”.

Bliźniaczy płomień to jedna połowa duszy. „Kiedy dwie części tej samej duszy inkarnują się na tym świecie w różnych ciałach, wyruszają w różne podróże, aby znaleźć się nawzajem na końcu”, dodaje Kaur. Opierając się na tej teorii, podróżując przez swoje życie, jesteś przeznaczony do ponownego znalezienia ich. „To taka gra w chowanego”. 

Chociaż wszystko to brzmi zapierająco romantycznie, wypchnij pomysł tego meet-cute ze swojego umysłu. „Wszyscy napotkamy związek bliźniaczego płomienia, ale jest to coś, czego nie powinieneś szukać, chyba że jesteś gotowy doświadczyć zakresów emocji, które mogą cię złamać”, przyznaje Brown.

Czym jest bratnia dusza?

Czy kiedykolwiek spotkałeś kogoś nowego i poczułeś natychmiastowe połączenie? Czy jest to namiętna iskra, czy po prostu niewytłumaczalne porozumienie między wami, może to być znak, że ta osoba jest jedną z Twoich bratnich dusz. W przeciwieństwie do tego, co być może słyszałeś, możesz spotkać niezliczoną ilość bratnich dusz w ciągu swojego życia. 

„Spotykamy bratnie dusze każdego dnia” – wyjaśnia Brown. Jednak zrozumienie, czy dążyć do tej osoby jako romantycznego partnera, będzie oczywiste. „Jeśli chodzi o romantyczną bratnią duszę, będziesz wiedział, ponieważ poczujesz się tak, jakbyś spotkał kogoś, kogo znasz od zawsze. To będzie wygodne uczucie; poczuje się jak w domu”.

Twin Flame vs. Soulmate: Podobieństwa
Zawsze będzie istniało głębokie połączenie.

Niezależnie od tego, czy spotkasz bratnią duszę, czy swój bliźniaczy płomień, teoria otaczająca to, jak się poczujesz, jest taka sama. Więź będzie głęboka i znacząca od samego początku. Niezależnie od tego, czy znasz tę osobę od pięciu minut, czy od pięciu lat, trudno będzie Ci się oprzeć temu, co czujesz.

Możemy się uczyć zarówno od bratnich dusz, jak i od bliźniaczych płomieni.

Jednym z głównych przekonań na temat bliźniaczych płomieni jest to, że pozwalają nam one rozwiązać wszelkie problemy i niepewności, które możemy mieć. W gruncie rzeczy ta osoba pojawia się w Twoim życiu, aby zapoczątkować proces odkrywania siebie. Nasze bratnie dusze odgrywają podobną rolę dla wielu z nas, choć prawdopodobnie nie tak silną. „Te osoby zazwyczaj pojawiają się w naszym życiu, aby dać nam bolesne lekcje” – wyjaśnia Kaur.

Związek może być romantyczny.

Kiedy słyszysz słowo soulmate, twój umysł może wędrować do czerwonych róż i pudełek czekoladek w kształcie serca. Jednak podczas gdy związki bliźniaczych płomieni są zawsze romantyczne, związek z bratnimi duszami wcale nie musi być romantyczny. Jest prawdopodobne, że Twoi najbliżsi przyjaciele i członkowie rodziny są również Twoimi bratnimi duszami.

Bliźniaczy płomień vs. Bratnia dusza: Różnice
Związki typu bliźniaczy płomień mogą być trudne.

Podczas gdy połączenie z bratnią duszą może wydawać się bezwysiłkowe, spotkanie z bliźniaczym płomieniem może być zupełnie inną historią. Nie bądź zaskoczona, jeśli ten okres będzie dla Ciebie wyzwaniem. „Bliźniaczy płomień to romantyczny i seksualny związek, z którym może być bardzo trudno sobie poradzić” – mówi Brown. „Związek ten jest karmiczny i zazwyczaj masz dług do spłacenia w tym życiu z bliźniaczym płomieniem”.

Soulmates nie zawsze są romantyczni.

Miłość nie zawsze jest w powietrzu, gdy spotykasz swoje bratnie dusze. Wierzcie lub nie, przez większość czasu te relacje będą platoniczne. „Partner może być bratnią duszą, ale także nasi najlepsi przyjaciele, brat czy siostra. Bratnią duszą może być każdy, z kim mamy głębokie połączenie” – wyjaśnia Kaur. „Bliźniaczy płomień zawsze będzie romantycznym partnerem”.

Możesz mieć więcej niż jedną bratnią duszę.

„Spotkasz wiele bratnich dusz w swoim obecnym życiu” – mówi Brown. „Masz tylko jeden bliźniaczy płomień”. Ilekroć spotykasz kogoś, z kim masz silne połączenie, teoria sugeruje, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że może on być częścią twojej szerszej rodziny dusz.

Bliźniacze płomienie wydobywają twoje niepewności.

Podczas gdy bratnie dusze mogą dać Ci zastrzyk pewności siebie, bliźniacze płomienie mogą mieć zupełnie odwrotny efekt. Jest jednak powód, dla którego tak się dzieje. „Wszystkie twoje niepewności zostaną wzmocnione, abyś mógł się nimi zająć w sobie” – mówi Brown. Spotkanie z bliźniaczym płomieniem może być niekomfortowe, ponieważ może uwydatnić wszystkie cechy, które ukrywałeś przed sobą. 

Komunikowanie się z bliźniaczym płomieniem nie wymaga wysiłku.

Jednym z największych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *