Bogaci nie są tacy różnioni też mają repo men

Być może zalegasz trochę z rachunkami. Być może nie zapłaciłeś jeszcze ostatniej raty za swój Gulfstream IV. Co mogłoby się stać? Człowiek odkupu jak Ken Cage może przyjść i wystartować w swoim odrzutowcu, pozostawiając luki w hangarze.

Tak, tak jak ci z nas na nieco niższym końcu skali ekonomicznej, którzy tracą nasze Hyundais do slick and sneaky repo men z TV i sławy filmowej, bardzo bogaci są odpowiedzialne za utratę ich własności w taki sam sposób. Według Wall Street Journal, w momencie, gdy właściciel nie wywiązuje się z płatności za odrzutowiec, jacht lub inną piękną bombkę, biznesmen taki jak Cage jest gotowy do jazdy, latać lub motor daleko z nim. Należy pamiętać, że zgodnie z prawem większości stanów, przejęcia nie mogą naruszać spokoju. Konkretnie oznacza to, że mili ludzie tacy jak Cage nie będą grozić lub fizycznie skrzywdzić właściciela, włamać się do garażu (lub wieszak), lub zatrzymać właściciela na autostradzie i wyrwać Jag, ale nadal mogą odejść z towarami.

Journal donosi, że tak jak w przypadku innych odzyskanych przedmiotów, po przejęciu np. jachtu, Cage i spółka czyszczą go, dokonują niezbędnych napraw, a następnie sprzedają nowemu właścicielowi. Wpływy następnie udać się do banku, minus wydatki i opłaty Cage, które mogą wynosić od tak dużo, jak 10% do tak mało, jak 2%, aby prześcignąć rosnącą konkurencję.

Firma Cage’a, International Recovery Group z siedzibą w Orlando, odzyskała w zeszłym roku ponad 700 łodzi, samolotów, helikopterów i innych przedmiotów o wartości ponad 100 milionów dolarów. Biznes, jak mówi, jest w górę sześciokrotnie od 2007 roku. Cage szacuje dla Dziennika, że do 70% ofiar tych łapanek było kiedyś graczami na rynku nieruchomości, a wiele z jego celów zamieszkiwało znane stany Nevada, Floryda, Arizona i Kalifornia. Jeśli chodzi o finanse osobiste, Cage powiedział Dziennikowi, że czuje się mniej źle z przejęciem samolotu lub krzykliwej łodzi niż mini-vana z fotelem samochodowym z tyłu. „Iść do czyjejś pracy, aby zabrać jego samochód”, mówi. „Było mi z tym ciężko”.

Według Cage’a, ładne zabawki są po prostu łatwiejsze do odzyskania, jak również. W przeciwieństwie do samochodów, jest tylko tyle miejsc, gdzie można zaparkować samolot. W dodatku okazuje się, że zamki w drzwiach samolotów są dużo łatwiejsze do sforsowania niż w drzwiach samochodów, a niefrasobliwi właściciele często zostawiają klucze leżące na łodziach i samolotach lub w ich pobliżu. Jeden z przedmiotów, które Cage musiał nie tak dawno temu zabrać do banku, był nieco inny: koń wyścigowy. Może nie miał alarmu, ale odjechanie w stronę zachodzącego słońca musiało być nieco kłopotliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *