W Walmarcie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz… do rabunku

Walmart szczyci się tym, że ma wszystko, czego klient potrzebuje, i to za niską cenę. Dlatego hasło przewodnie firmy brzmi: „Oszczędzaj pieniądze. Żyj lepiej. Walmart.” Pewien mężczyzna z West Valley City, w stanie Utah, potraktował to hasło trochę zbyt dosłownie. W piątek 5 marca, podobno znalazł w Walmarcie wszystko, czego potrzebował, aby dobrze żyć, łącznie z narzędziami niezbędnymi do obrabowania tego miejsca.

Według Deseret News, mężczyzna wszedł do West Valley Walmart w porze największych zakupów, o 2:20 rano, w piątek 5 marca. Kierując się prosto do działu z narzędziami dla włamywaczy, wybrał łom. Wykreślając tę pozycję ze swojej listy, rabuś udał się do działu elektroniki w sklepie, gdzie wykorzystał swoje niedawne znalezisko do otwarcia pudełek z iPodami i systemami Nintendo DS. W tym momencie czytelnicy mogą się łatwo domyślić, że złodziej jest opisywany przez policję jako mężczyzna w wieku około dwudziestu lat. 

Załadowawszy swoje „znaleziska” do łatwo dostępnego koszyka, złodziej skierował się w stronę drzwi. Być może jedną z rzeczy, której sklep nie miał łatwo dostępnej dla kupujących, był ochroniarz. Zgodnie z raportem policyjnym, złodziej z łatwością ruszył w kierunku wyjścia, dopóki nie został skonfrontowany przez innego „kupującego”. Niestety, czujny kupujący musiał się wycofać, gdy złodziej bronił swojego łupu, wymachując nożem. Policja nie potwierdziła, czy złodziej przyniósł nóż ze sobą, czy też znalazł ten przedmiot podczas zakupów w dziale sportowym Walmartu. Broń i sejfy są również dostępne, zgodnie z witryną firmy. Mówiąc o zakupach w jednym miejscu.

The Deseret News donosi, że po spokojnym załadowaniu swoich smakołyków do SUV-a, sprawca odjechał, ale nie wcześniej niż świadkowie byli w stanie nagrać i przekazać policji numer rejestracyjny pojazdu. Nie będzie zaskoczeniem, że samochód również został… skradziony.

Ponieważ „shopper” z Walmartu jest nadal na wolności, policja z West Valley chciałaby, aby mieszkańcy uważali na mężczyznę w wieku około 20 lat, o wzroście około 5 stóp 11 cali i wadze około 150 funtów, z krótkimi brązowymi włosami w kolcach. Ostatnio widziano go ubranego w niebieską bluzę z kapturem i niebieskie dżinsy. Jeśli uważasz, że posiadasz informacje na temat super-zakupowca z Walmartu, prosimy o kontakt z Departamentem Policji West Valley City pod numerem 801-840-4000.

Uwaga do Walmartu: Oszczędzaj pieniądze. Zatrudnij ochronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *