Bad Granny: Czy starsza kobieta wyłudziła 1 milion dolarów od przyjaciół?

Rzeczy, na które myślałeś, że możesz liczyć na tym świecie: Zając Wielkanocny, kwiaty na wiosnę, babcia. Z przykrością stwierdzamy, że powinieneś skreślić jedną pozycję z tej listy i nie jest to mitologiczny królik. W zeszłym tygodniu babcia z Florydy została aresztowana i oskarżona o babciny schemat: wyłudzenie ponad 1 miliona dolarów od przyjaciół i pastora swojego kościoła.

Według raportu ABC News, Doris Siegel, obecnie znana jako „babcia oszustka”, została aresztowana przez policję na Florydzie w zeszłą środę, 24 marca. 78-latka pozostaje w areszcie, ponieważ nie może wpłacić 50 tys. dolarów kaucji.

Jest to przykry przypadek przestępstwa popełnionego przez ofiarę na ofierze. Babcia Siegel sama została podobno oszukana przez jeden z drobnych importowanych nigeryjskich przekrętów loteryjnych, na których straciła ponad 10.000 dolarów. Policja spekuluje, czy jej zwrot w rzekomym prowadzeniu oszustwa był próbą zdobycia pieniędzy, które pozwoliłyby jej na dostęp do jej „wygranej na loterii”. ABC donosi, że srebrny języczek staruszka rzekomo namówiła ofiary na kwoty od 300 do 330.000 dolarów. Jedna para dała Siegel $78,000, co stanowiło ich oszczędności życia. Według szefa policji w Brooksville, George’a Turnera, para ta jest teraz zagrożona utratą przyczepy w postępowaniu egzekucyjnym.

Inna z ofiar złej babci powiedziała ABC News, że Siegel rzekomo namówił go do oddania jej $22,000 i że zastawił rodzinną biżuterię, aby zebrać pieniądze. James Ford powiedział, że Siegel rzekomo potrzebowała pieniędzy, aby zapłacić podatki od wygranej na loterii, a kiedy dostanie pieniądze, zwróci mu je. „Wydawała się być najbardziej szczerą, najsłodszą kobietą, jaką kiedykolwiek chciałbyś spotkać w swoim życiu. Wie dokładnie, co robiła” – powiedział Ford.

Aby upewnić się, że jej życie pozagrobowe będzie, powiedzmy, ciepłe, Siegel rzekomo wyłudziła fundusze od własnego pastora, twierdząc, że pomaga sierotom w Gwatemali. „Powiedziała, że ma gdzieś misję w Gwatemali i wspierała ją, a niektórzy z członków naszego kościoła dawali na to pieniądze”, powiedział pastor John Sabo z kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Brooksville, filii ABC WTFS.

Policja w Brooksville, Fl. wciąż stara się odzyskać jak najwięcej pieniędzy dla rzekomych ofiar. Obawiają się, że jeśli Siegel wysłał je do nigeryjskiej „władzy lotto” w Holandii (ze wszystkich miejsc), nigdy więcej ich nie zobaczą; ale wciąż szukają. „Nie znaleźliśmy materaca pełnego pieniędzy, ale nie zdobyliśmy jeszcze wszystkich jej zapisów bankowych,” powiedział szef.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *