Aktualizacja: Sędzia, który aresztował nastolatkę za zaległe DVD zostaje zwolniony

Kiedy ostatni raz opuszczaliśmy miasteczko Littleton, Colorado, pop. 40,340, burmistrz dawał prasie swoje mea culpa za traktowanie lokalnego nastolatka Aarona Hensona. Jeśli pamiętacie, Henson został aresztowany przez policję w Littleton za przestępstwo niezwrócenia kopii DVD Domu Latających Sztyletów do biblioteki miejskiej. W tym czasie burmistrz był niezadowolony z powodu złej reklamy, jaką otrzymało miasto jako miejsce, które wsadza dzieci do więzienia za przestępstwo, jakim jest zaległy film. Teraz Rada Miasta posunęła się o krok dalej; zwolniła sędziego, który nakazał aresztowanie Hensona.

Ze swojej strony, sędzia wydawał się uważać, że wszyscy powinni traktować materiały biblioteczne z nieco większym szacunkiem. Kimmel powiedział 9NEWS, że nie żałuje wydania nakazu, ponieważ miasto traci tysiące dolarów rocznie z powodu niezwróconych materiałów bibliotecznych. „Myślę, że jeśli ludzie zrozumieją konsekwencje braku zwrotu materiałów, zwrócą je, a ja starałem się uchronić miasto przed dalszymi stratami,” powiedział Kimmel.

W kolejnym zwrocie akcji, który nie został uwzględniony w oryginalnym raporcie 7News, okazuje się, że zaległe DVD zostało zwrócone przez Hensona jakiś czas przed wydaniem wezwania do sądu. Sędzia Kimmel powiedział, że ktoś powinien był dostarczyć mu odpowiednie zapisy z biblioteki. „To powinno być na moim biurku, a nie było,” powiedział.

Chociaż niezadowolony z powodu zwolnienia ze stanowiska, sędzia Kimmel mówi, że zrobi z tego najlepszy użytek i wróci do prywatnej praktyki. Aaron Henson, mimo że jest lekkim łobuzem, jeśli chodzi o materiały biblioteczne, okazuje się być miłym dzieckiem. Powiedział 9News, że „uważa Kimmela za dobrego człowieka i nie cierpi patrzeć, jak traci przez to pracę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *