Jak zabezpieczyć swój majątek podczas rozwodu

Jak zabezpieczyć swój majątek podczas rozwodu

Podczas rozwodu możesz czuć się finansowo bezbronny. Nagle kilka różnych stron będzie miało dostęp do informacji o Twoim majątku w celu ustalenia, z jaką kwotą będziesz musiał się rozstać.

Dla większości ludzi, jest to nerwowe doświadczenie. Pracowałeś ciężko na swój finansowy dobrobyt, a teraz może trzeba walczyć, aby utrzymać jak najwięcej, jak możesz.

Jednak we wszystkich rozwodach Kalifornii, majątek wspólnoty muszą być podzielone 50/50 między dwiema stronami. Oznacza to, że po ustaleniu, że jest to majątek wspólnoty, trzeba będzie rozstać się z połową wartości tego składnika aktywów. Niewiele można zrobić, aby temu zapobiec, ale można podjąć kilka kroków, aby upewnić się, że majątek jest chroniony podczas rozwodu i dalej.

Kiedy zdecydujesz się na rozwód, przedyskutuj z małżonkiem, czy jedno z was musi się wyprowadzić. Wyprowadzka wymaga stworzenia innego gospodarstwa domowego, a to zazwyczaj oznacza, że może zostać wydany tymczasowy nakaz alimentacyjny. Nie pomoże to w sytuacji finansowej rodziny, co oznacza, że mniejsza część wartości netto wspólnoty będzie dostępna dla każdego z was po zakończeniu rozwodu. Ponadto, mieć swojego adwokata, jeśli zachować jeden, złożyć tymczasowy zakaz zbliżania się. Zakazy zbliżania się nie dotyczą tylko przemocy domowej i ochrony; mogą być również wykorzystane do ograniczenia działań finansowych, które ty lub twój małżonek możecie podjąć. Nazywa się to również ograniczeniem własności.

Tymczasowy zakaz zbliżania się ograniczy dostęp do kont i powstrzyma każdą ze stron przed dokonywaniem dużych lub nietypowych zakupów, wykraczających poza niezbędne koszty prowadzenia gospodarstwa domowego lub działalności gospodarczej. Błędne jest przekonanie, że można związać swoje aktywa podczas rozwodu w celu zmniejszenia końcowego rachunku rozliczeniowego.

W rzeczywistości wszystko, co dzieje się po dacie separacji, może być postrzegane jako kwestia odrębnej własności. Na przykład, jeśli ktoś wyszedł i kupił nowy samochód po separacji, ale przed wydaniem ostatecznego wyroku, samochód będzie stanowił odrębną własność. Jeśli jednak samochód ten został kupiony za fundusze wspólnoty, osoba ta nadal będzie odpowiedzialna za spłatę udziału współmałżonka. Jednak na mocy tymczasowego zakazu zbliżania się, osoba taka będzie potrzebowała zgody współmałżonka na dokonanie takiego zakupu, jeśli został on dokonany ze środków wspólnych. Jest to najważniejszy krok w ochronie majątku podczas rozwodu. Innym sposobem na zapewnienie, że Twoje aktywa finansowe są chronione podczas postępowania rozwodowego jest prowadzenie skrupulatnych rejestrów wszystkich wydatków i zakupów oraz bycie na szczycie swoich kont.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *